Aqua-therm Nitra

Datum: 12. 2. 2013 - 12. 2. 2013

Společnost Regulus Vás zve na výstavu Aquatherm Nitra 2013.

Veletrh Aqua-therm Nitra  se řadí mezi nejvýznamnější veletrhy v oboru topenářské techniky. Regulus, jako přední specialista na využití obnovitelných zdrojů energie, zde představí nejnovější výrobky. Přijďte nás navštívit k našemu stánku a přímo na místě budete moci konzultovat s našimi odborníky širokou problematiku využití obnovitelných zdrojů a jejich zapojení do otopných soustav.

Mezi našimi standardními exponáty budou k vidění moderní švédská tepelná čerpadla CTC, solární kolektory pro přípravu teplé vody a přitápění, včetně modelu pro integraci do střešní krytiny, rekuperační jednotky a systémy odtahu spalin.

Novinky v sortimentu:

-      Regulus LYRA

Nový koncept akumulačních nádrží s příslušenstvím. Regulus LYRA je první akumulační nádrž, která na sobě nese v podobě modulů vše potřebné pro úsporné vytápění a přípravu teplé vody. Nádrž je konstruována tak, aby veškeré připojené zdroje pracovaly s maximální účinností. Ve spolupráci s inteligentní regulací je zajištěno hospodárné zacházení s energií od solárního systému, kotle na biomasu, či krbu při zachování maximálního komfortu vytápění i dodávky teplé vody.

Regulus LYRA

-      Nový typ zemního tepelného čerpadla EcoHeat 300

Nová řada EcoHeat

Tato novinka i přes to, že vychází z osvědčené konstrukce „kompaktního řešení“, přináší spoustu inovací a nových technologií, které řadí tento model mezi světovou špičku ve své třídě.

Výkonová řada jednotek je 6, 8, 10, a 12 kW. Z technických parametrů vyniká vysoký topný faktor dosahující v nízkoteplotních systémech hodnoty až 5,5! Spojením vrstvení akumulační nádrže (která je součástí jednotky) a modulace oběhového čerpadla je dosaženo výstupní teploty otopné vody až 65°C! Tato teplota zaručuje maximální komfort ohřevu teplé vody, která je ohřívána průtokově v měděném výměníku uvnitř akumulační nádoby. Tento způsob ohřevu zaručuje vždy čerstvou teplou vodu bez možnosti tvorby zdraví škodlivých bakterií Legionelly.

Regulace tepelného čerpadla řídí celý chod jednotky bez nutnosti zásahů uživatele a umožňuje řídit ekvitermně dva nezávislé směšované okruhy. Nastavení parametrů a zobrazení provozních údajů se provádí v přívětivém prostředí pomocí dotykového displeje v českém jazyce. Kompaktní rozměry zařízení (šxhxv: 600x642x1850 mm) a velice tichý a kultivovaný chod čerpadla ve spojení s příjemným designem umožňují umístit jednotku téměř kamkoliv v objektu

-      Solární kolektor KPI pro integraci do střešní krytiny

Kolektor KPI1 je speciální typ kolektoru pro montáž přímo do střešní krytiny. Střecha se slunečními kolektory tak tvoří jednolitý celek, který nenarušuje design střechy a objektu.

Solární kolektor KPI

-      Plastová akumulační nádrž AkuPlast

Jedinečná plastová tlaková akumulační nádrž, která se navíc vyznačuje extrémně nízkými tepelnými ztrátami. Tlaková akumulační nádrž je naplněna otopnou vodou. Její nabíjení probíhá přímo z kotle či tepelného čerpadla, vybíjení přímo odběrem vody do otopného systému. U plastových beztlakových nádrží, které jsou běžně na trhu, musí nabíjení a vybíjení probíhat přes výměníky tepla.

Plastové akumulační nádrže Akuplast

Nemáte-li v domě místo pro umístění akumulační nádoby, můžete použít akumulační nádobu řady APZ a umístit ji pod zem vedle vašeho domu. O přítomnosti nádoby pod zemí bude svědčit jen plastový poklop. Díky výborným izolačním vlastnostem budou i tak tepelné ztráty akumulační nádoby výrazně nižší než u standardní akumulační nádrže.

Čtyři vstupy/výstupy otopné vody - dva horní, prostřední a spodní se speciálním ukončením proti víření - umožňují řídit rozložení teplot v nádrži (stratifikaci) a tím zvyšovat účinnost obnovitelných zdrojů tepla - solárních panelů, tepelných čerpadel nebo moderních kondenzačních kotlů.

Regulusúsporné řešení pro vaše topení

www.regulus.cz, www.regulus.sk