Rekuperační jednotka HR100RS pro byt

Rekuperační jednotka HR100RS umožňuje větrání místností se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu s účinností až 70%. Připojuje se na potrubní rozvod, je možné ji osadit a připevnit přímo na stropní konstrukci, přístup do těla jednotky je z její spodní části. Je vhodná pro místa, kde není bezprostřední přístup k obvodové stěně. Jednotka HR100RS je vhodná pro větrání menších bytů nebo jednotlivých místností. Splňuje požadavky stavebních předpisů i pro větrání vnitřních koupelen.

Obj. kód 10308
Cena bez DPH 11 520 Kč
Cena s DPH 13 939 Kč
Dostupnost
skladem
Označení HR100RS
Obj. kód 10308
Jednotky ks
Balení krabice
Rozměry balení 21 x 28 x 42 cm
Hmotnost (včetně balení) 5,285 kg

Ke stažení

Katalogový list| Zobrazit (PDF 67,1 kB)
Technický list HR| Zobrazit (PDF 308 kB)
Návod HR100RS| Zobrazit (PDF 3,2 MB)
Instalace filtrů| Zobrazit (PDF 844 kB)

Popis

Rekuperační jednotka HR100RS je prostorově nenáročná jednotka určená k větrání bytů nebo několika místností rodinných domů. Maximální větrací výkon je 77 m3/hod. Vzhledem k jejím rozměrům je instalace velmi jednoduchá. Pro rozvod vzduchu se používá potrubí o průměru 100 mm.

Dvourychlostní motor umožňuje jednotce pracovat ve dvou režimech. Provozní výkon zajišťuje nepřetržité větrání při běžných podmínkách a zvýšený výkon nárazově provětrá prostor při vyšším zatížení (pachy, vysoká vlhkost apod.). K vlastnímu přepínání uvedených větracích režimů je třeba využít externího přepínače. Nejčastěji se používá obyčejný dvojitý přepínač na stěnu. Do místnosti je nepřetržitě dodáván čerstvý předehřátý vzduch zvenku a vydýchaný vzduch a pachy se odsávají ven. Teplo z odcházejícího vzduchu se předává čerstvému přiváděnému vzduchu bez jakékoli vzájemné kontaminace.

Filtry nejsou součástí dodávky.