Regulátor IR 14 CTC FV1F

Inteligentní regulátor pro řízení tepelných čerpadel CTC doplněný o řízení spotřeby přebytků elektrické energie vyrobené 1f fotovoltaickou elektrárnou prostřednictvím elektrického topného tělesa a tepelného čerpadla. Včetně elektroměru pro měření přebytků el. energie a jednoho SSR relé pro řízení výkonu el. těles.

Obj. kód 18432
Cena bez DPH 43 900 Kč
Cena s DPH 53 119 Kč
Dostupnost
skladem
Označení IR 14 CTC FV1F
Řízení ekvitermní
Pro solár ano
Pro tepelná čerpadla ano
Pro topení ano
Obj. kód 18432
Jednotky ks
Balení krabice
Rozměry balení 31 x 15 x 13 cm
Hmotnost (včetně balení) 1,45 kg

Ke stažení

Návod| Zobrazit (PDF 3,1 MB)

Popis

Inteligentní regulátor pro tepelné čerpadlo včetně elektroměru a SSR relé, který řídí spotřebu přebytků elektrické energie vyrobené jednofázovou fotovoltaickou elektrárnou prostřednictvím elektrického topného tělesa a tepelného čerpadla.

Regulační systém neustále monitoruje velikost přebytků fotovoltaické elektrárny a dokud žádné přebytky nejsou, tzn. že veškerou vyrobenou energii spotřebovávají ostatní spotřebiče domu, tak se systém chová stejně jako v jakémkoliv jiném domě s FV elektrárnou. Unikátnost řešení se začne projevovat v okamžiku, kdy elektrárna začne produkovat přebytečnou energii, kterou byste prakticky zadarmo dodávali zpět do sítě vašeho dodavatele. Dokáže ji přeměnit na teplo a uložit do akumulační nádrže pro následné využití. Přebytečná energie se začne spotřebovávat elektrickým tělesem a ukládat v podobě tepelné energie do akumulační nádrže. Od podzimu do jara je podle aktuálního přebytku regulován i výkon tepelného čerpadla, čímž se znásobí výroba fotovoltaické elektrárny a uživatel získá zdarma teplo v období, kdy jej potřebujete nejvíce. S výhodou zde využíváme tepelná čerpadla s proměnným příkonem EcoAir 510M, kdy regulátor zjednodušeně řečeno tepelnému čerpadlu říká, jakým příkonem má běžet, podle aktuálního množství přebytečné energie. V tomto “FV“ režimu nezohledňuje regulátor ekvitermní teplotu, ale natápí akumulační nádrž na maximum. Pokud se teplota na zpátečce tepelného čerpadla začne blížit maximální teplotě, začne přetápět i dům.

Regulátor může řídit dva směšované otopné okruhy, přípravu teplé vody, cirkulaci teplé vody, bivalentní zdroj vytápění i přípravy teplé vody, solární termický systém, ohřev bazénu i kotel či krb na pevná paliva. Regulátor je určen k instalaci na DIN lištu elektrického rozvaděče, je vybaven podsvíceným čtyřřádkovým displejem s českým menu. Je standardně vybaven SD kartou s kapacitou 8 GB pro ukládání měřených údajů, což umožňuje v budoucnu odhalit nestandardní chování systému a detekovat případné problémy.

Regulátor má vlastní webserver - webové stránky, které umožňují snadný přístup do menu regulátoru odkudkoliv, pokud je regulátor připojen k internetu. Připojení k internetu neumožňuje jen snadnou vzdálenou správu regulátoru, ale má i jiné výhody. Například zasílání informačních mailů v případě vzniku závady nebo nestandardního stavu systému nebo teleného čerpadla. Pomocí vzdáleného přístupu je možné například i provádět aktualizace softwaru samotného regulátoru. Ke snadnému připojení bez pevné veřejné IP adresy slouží služba RegulusRoute, pro kterou máme zdarma ke stažení aplikaci IR Client pro rychlé ovládání pomocí mobilního telefonu nebo tabletu.