Čerpadlová skupina BIO 55 MIX W-PWM 1F TRS6K

Čerpadlová skupina v izolaci, s vestavěnou regulací, pro jednoduché propojení a řízení otopného systému s teplovodním krbem či kotlem na tuhá paliva, akumulační nádobou a zásobníkem TV. Obsahuje čerpadla otopného systému a kotle, termostatický směšovací ventil TSV3BM 55°C, 3cestný směšovací ventil s pohonem pro otopný systém, regulátor TRS6 K, 6 kulových a 2 vypouštěcí ventily, 4 teploměry.
Videa a podrobnější info níže v popisu.
Obj. kód 17499
Cena bez DPH 32 400 Kč
Cena s DPH 39 204 Kč
Dostupnost
skladem
Označení BIO 55 MIX W-PWM 1F TRS6K
Připojení 1"
Obj. kód 17499
Jednotky ks
Balení žádný
Rozměry balení 64 x 25 x 35 cm
Hmotnost (včetně balení) 6 kg

Ke stažení

Popis

Čerpadlová skupina RegulusBIO je kompaktní čerpadlová skupina pro kotle a krby na biomasu.

Při návrhu čerpadlové skupiny RegulusBIO jsme si dali záležet na každém detailu tak, abychom maximálně vyhověli požadavkům na jednoduchost a rychlost instalace a umožnili tím zvládnout instalaci kompletního systému s kotlem na tuhá paliva nebo teplovodní krbovou vložkou ve velmi krátkém čase, a to bez přítomnosti kvalifikovaného elektrikáře pro zapojení regulace.

Vše potřebné jsme tedy uložili do kompaktního boxu, který stačí jednoduše zavěsit na zeď, propojit potrubím s kotlovým, otopným a akumulačním okruhem, rozmístit teplotní čidla a čerpadlovou skupinu připojit do elektrické zásuvky. Po napuštění celé soustavy a nastavení parametrů v regulaci pak můžete začít topit.

Díky chytré regulaci čerpadlová skupina RegulusBIO automaticky předává přebytky vyrobeného tepla do akumulační nádrže, ze které pak následně teplo odčerpává do otopné soustavy, v době kdy už zdroj tepla vyhasnul. Jak celý systém funguje si můžete prohlédnout v animaci.

Je určena pro otopné systémy s krbem nebo kotlem na tuhá paliva, popř. s dalším spínaným zdrojem, akumulační nádrží s přípravou teplé vody. Voda do otopného systému je směšována na ekvitermní teplotu třícestným směšovacím ventilem s motorickým pohonem, teplota vratné vody do kotle je udržována termostatickým ventilem na minimální teplotě 55 °C. Přebytky výkonu kotle se ukládají do akumulační nádrže, odkud jsou automaticky čerpány po vyhasnutí kotle. Vestavěný regulátor řídí provoz celého systému. Čerpadlová skupina je hydraulicky i elektricky propojena včetně napájecího kabelu s vidlicí do zásuvky a 4 teplotních čidel. Systém je možné ovládat pokojovou jednotkou s dotykovým displejem (objednává se zvlášť).

Video