Akumulační nádrže s ohřevem vody, ohřívače vody

Co to jsou akumulační nádrže s ohřevem vody

V současné době převládají požadavky na kombinaci různých zdrojů, jako jsou solární systémy, kotle na tuhá paliva popř. na biomasu, elektro ohřev a další. Kombinovaná akumulační nádrž s ohřevem vody se může stát jakýmsi centrem celé technologie, které soustředí všechny tyto zdroje a dodává energii jak pro vytápění, tak pro přípravu teplé vody určené k okamžité spotřebě.

Kombinované akumulační nádrže se vyrábějí jako ocelové tlakové nádoby, buď s vestavěným zásobníkem teplé vody nebo s výměníkem pro průtokovou přípravu teplé vody. Speciálním typem kombinovaných nádrží jsou nádrže LYRA a VEGAkteré jsou navíc vybaveny čerpadlovými skupinami a ventily. Nádrž se tak stává promyšleným celkem skládající se z řady řešení, která dohromady přináší významné úspory energie a šetří naše životní prostředí

Zapojení jednotlivých zdrojů by mělo na sebe logicky navazovat podle toho, jaké jsou požadavky od jednotlivých zdrojů z hlediska jejich účinnosti a možnosti regulace. Tato zapojení doporučujeme svěřit odborníkům se zkušenostmi s kombinacemi různých zdrojů. Náš tým vyškolených techniků a odborníků je připraven navrhnout vám optimální sestavu na základě vašich požadavků. Nabízíme širokou škálu osvědčených řešení.

Izolace

K akumulačním nádržím nabízíme kvalitní izolace z měkkého polyuretanu s koženkovým povrchem nebo flísovou izolaci ECOIZOL. Vnitřní izolační část tvoří rouno z polyesterových vláken, které se vyznačuje výjimečnými tepelně- izolačními vlastnostmi. Vnější část izolace pak tvoří povrch z tvrzeného polystyrolu bílé barvy s jemným vroubkováním.
Obvodová izolace je pro snadnější montáž dodávána ve dvou dílech, které se jednoduše spojují pomocí zámků. Zámky jsou po instalaci překryty elegantní krycí lištou.

Příslušenství

K akumulačním nádržím nabízíme široký sortiment příslušenství, jako jsou fitinky pro připojení zdrojů, rozvodů topení a rozvodů teplé vody, teploměry, tlakoměry, magnesiové anody, elektronické anody, termostatické směšovací ventily chránící uživatele proti opaření atd.

Příloha

pdf ico Katalog akumulačních nádrží a zásobníkových ohřívačů | zobrazit

pdf ico Brožura - akumulační nádrže a zásobníkové ohřívače | zobrazit

Úvod : Produkty : Akumulační nádrže : Nádrže s ohřevem TV