Akumulační nádrže s ohřevem vody, ohřívače vody

Co to jsou akumulační nádrže s ohřevem vody

V současné době převládají požadavky na kombinaci různých zdrojů, jako jsou solární systémy, kotle na tuhá paliva popř. na biomasu, elektro ohřev a další. Kombinovaná akumulační nádrž s ohřevem vody se může stát jakýmsi centrem celé technologie, které soustředí všechny tyto zdroje a dodává energii jak pro vytápění, tak pro přípravu teplé vody určené k okamžité spotřebě.

Kombinované akumulační nádrže se vyrábějí jako ocelové tlakové nádoby, buď s vestavěným zásobníkem teplé vody nebo s výměníkem pro průtokovou přípravu teplé vody. Speciálním typem kombinovaných nádrží jsou plastové nádrže AkuPlast, které vynikají dlouhou životností a velmi nízkou tepelnou ztrátou. Dodáváme je buď v beztlakém provedení s využitím změny skupenství nebo jako tlakové s možností umístění jak v domě tak i v podzemním provedení mimo dům.

Zapojení jednotlivých zdrojů by mělo na sebe logicky navazovat podle toho, jaké jsou požadavky od jednotlivých zdrojů z hlediska jejich účinnosti a možnosti regulace. Tato zapojení doporučujeme svěřit odborníkům se zkušenostmi s kombinacemi různých zdrojů. Náš tým vyškolených techniků a odborníků je připraven navrhnout vám optimální sestavu na základě vašich požadavků. Nabízíme širokou škálu osvědčených řešení.

Akumulační nádrže

Od nejjednoduššího řešení k maximální úspoře

Kombinované akumulační nádrže nabízíme od nejjednoduššího řešení nádrží s vestavěným zásobníkem teplé vody v objemech od 380 do 1500 litrů, od nádrže DUO-E s jedním solárním výměníkem nebo DUO-E2 se dvěma solárními výměníky, přes nádrže HSK se dvěma výměníky určenými pro solární systémy s průtokovou přípravou teplé vody a stratifikátorem pro správné rozložení (vrstvení) teplot, až po dokonalé řešení nádrží s možností využití latentního tepla, nádrže LATENTO.

Při pokročilém řešení s nádržemi typu HSK, či LATENTO lze při správném návrhu zapojení a regulace zajistit maximální možnou úsporu jak na vytápění, tak na přípravu teplé vody, popř. dalších ohřevů (bazény, welness apod).

Schéma

ideové schéma zapojení akumulační nádrže s ohřevem vody

Izolace

Ke všem akumulačním nádržím nabízíme kvalitní izolace z měkkého polyuretanu s koženkovým povrchem.

Příslušenství

K akumulačním nádržím nabízíme široký sortiment příslušenství, jako jsou fitinky pro připojení zdrojů, rozvodů topení a rozvodů teplé vody, teploměry, tlakoměry, magnesiové anody, elektronické anody, termostatické směšovací ventily chránící uživatele proti opaření atd.

Příloha

pdf ico Katalog akumulačních nádrží a zásobníkových ohřívačů | zobrazit

pdf ico Brožura - akumulační nádrže a zásobníkové ohřívače | zobrazit

Úvod : Produkty : Akumulační nádrže : Nádrže s ohřevem TV