Akční nabídka Sestava HSK 350 BOX CTC

Sestava je určená pro tepelné čerpadlo RegulusCTC s invertorem nebo ON/OFF. Obsahuje akumulační nádrž HSK 350 K P-B s hygienickou přípravou TV v nerezovém výměníku, vnitřní jednotku RegulusBOX, čerpadlovou skupinu pro otopný systém a 60l expanzní nádobu.

  • tepelné čerpadlo není součástí sestavy
Obj. kód 19369
Cena bez DPH 93 900 Kč
Cena s DPH 113 619 Kč
Dostupnost
není skladem
Označení AKCE HSK 350 BOX CTC
Obj. kód 19369
Jednotky ks
Rozměry balení 0 x 0 x 0 cm
Hmotnost (včetně balení) 266 kg

Ke stažení

Produktový list| Zobrazit (PDF 226 kB)
Kusovník| Zobrazit (XLSX 10,7 kB)

Popis

Akumulační nádrž HSK 350 je vyrobena speciálně pro jednoduchou instalaci s vnitřní jednotkou tepelných čerpadel RegulusBOX. Nádrž je rozdělena těsným dělicím plechem na dva teplotně nezávislé prostory, bez možnosti samovolného promíchávání. Díky těsnosti dělicího plechu postačuje pro přepínání mezi vytápěním a přípravou teplé vody jeden třícestný ventil, který je již obsažen ve vnitřní jednotce RegulusBOX. Vnitřní jednotka obsahuje také elektrická topná tělesa včetně jejich řízení v krocích po 2 kW až do výkonu 12 kW. Další elektrická topná tělesa do nádrže HSK 350 instalovat nelze. 

V případě ON/OFF tepelných čerpadel slouží spodní část nádrže jako taktovací objem pro plynulý provoz tepelného čerpadla. Zároveň zabezpečí dostatečné množství energie pro odtávání všech našich modelů tepelných čerpadel vzduch/voda včetně invertorových. Spodní část dále slouží jako hydraulický vyrovnávač vysokého průtoku otopné vody tepelným čerpadlem, který by mohl při výrazném uzavření prvků v otopné soustavě způsobovat hluk. Díky hydraulickému vyrovnání průtoků od různých oběhových čerpadel je možné v budoucnu velmi jednoduše přidávat další nezávislé otopné okruhy (obytné přístavby, ohřev bazénu apod.).

Spodní prostor je tepelným čerpadlem ohříván pouze na teplotu potřebnou pro vytápění dle aktuální venkovní teploty.
Prostor nad dělicím plechem je neustále udržován na vyšší teplotě pro komfortní přípravu teplé vody. Toto řešení je pro systémy s tepelnými čerpadly velmi efektivní, neboť teplota ve spodní části může bý i o desítky °C nižší než v horní části nádrže. Efektivní provoz tepelného čerpadla se pak odrazí na jeho nižší spotřebě elektrické energie.

Vytápění i ohřev vody v nerezovém výměníku teplé vody řídí inteligentní regulátor IR RegulusBOX, který reaguje na venkovní teplotu, na požadavky uživatele i s ohledem na vnitřní pokojovou teplotu. Regulátor je standardně vybaven webovým rozhraním, které umožňuje jednoduché ovládání prostřednictvím aplikace IR Client z mobilního telefonu, nebo vzdálenou správu a dohled nutný pro prodlouženou záruku tepelných čerpadel Regulus.